Login

Eurosystem-hotels

A+ R A-

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Email Drukuj PDF

 

31029_b.jpg - 27.76 Kb

Odkryj niezwykłe, najciekawsze i najpiękniejsze zakątki Polski

Aby ułatwić Państwu organizacje wakacji,weekendu lub innej formy wypoczynku bądź pobytu w wybranych miejscowościach, w tej zakładce znajdziecie atrakcje z których warto skorzystać, są tu wskazane obiekty turystyczne, zabytkowe, rekreacyjne, przyrodnicze, muzealne, militarne,architektury, kultury i wiele innych.

Chcemy przede wszystkim utwierdzić w przekonaniu , że nasz kraj jest zaskakujący i pełen czarujących różnorodnych atrakcji turystycznych , że jest prawdziwą kopalnią skarbów z zamierzchłej przeszłości. Poprowadzimy Państwa na arcyciekawą i inspirującą wędrówkę przez miejsca znane z pradawnych podań i legend, słynące z unikatowych budowli i wytworów techniki. Tropienie intrygujących historii, ciekawostek, i pokazywanie najbardziej znanych zabytków.

Wszyscy znają "WAWEL' w Krakowie , ale czy każdy wie o znajdującym się tam tajemniczym czakramie dającym energię?

W Szklarskiej Porębie jest już szlak przystosowany dla osób niepełnosprawnych!

A może w kasku pod wodospad Kamieńczyka.

Kto zna Polską ARKADIE ?

A park Jurajski - dinozaurów ?

Gdzie jest kopalnia Gwarków  do zwiedzania?

 

To i wiele innych wątków i tajemnic ma nasz kraj, dlatego zapraszamy do skorzystania z ofert  naszej strony.

 


Zapraszamy do odwiedzenia Krainy w Kratę.

Słupsk

Słupsk i okolice. Dużo atrakcji turystycznych : spływy kajakowe po dolinie Słupi , Słowiński Park Narodowy (ruchome wydmy) , Ustka , Kluki- muzeum, szlaki turystyczne elektrowni wodnych, gotyku Ceglanego i wiele innych. Dla wędkarzy - droga łososia oraz zawody wędkarskie jedyne w Polsce.

dsc01948.jpg - 744.54 Kb

więcej na: www.ziemia-slupska.pl


Coś dla miłośników Prahistorii

Łeba

Największy w Polsce Park Dinozaurów w Łebie w skali 1:1 , mini zoo i wiele innych.

dsc01926.jpg - 843.84 Kb

więcej na: www.lebapark.pl


Skalne Labirynty "Błędne Skały"

Błędne Skały

Obszar ochrony ścisłej Błędne Skały ma powierzchnię ok. 22 ha, znajduje się na wysokości 915m n.p.m. i położony jest na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych. Obejmuje on swoim zasięgiem zespół osobliwych form skalnych o wysokości 6 - 11 m, wytworzonymi wskutek wietrzenia piaskowca. Błędne Skały to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Wiele skał ma własne nazwy np.: "Skalne Siodło", "Kurza Stopka", "Labirynt", "Tunel", "Wielka Sala". W pobliżu Błędnych Skał znajduje się "Głaz Trzech Krzyży". Powstałe blok iskalne tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niepowtarzalnym uroku, którą zwiedzając często dosłownie przeciskamy się pomiędzy skałami wąskimi szczelinami. Wysokość korytarzy waha się w granicach 6-8 m, szerokość jest różna - miejscami wynosi tylko kilkadziesiąt centymetrów.

Dla tych co lubią góry o każdej porze.

Zakopane

Zakopane , kurort o każdej porze roku. Jedną z licznych atrakcji jest niewątpliwie wjazd linią kolejową na Kasprowy Wierch. Dla tych co chcą przyjechać bez sprzętu narciarskiego są wypożyczalnie nart, snowboardów czy skuterów śnieżnych. Kolejną atrakcją jest Dom Do Góry Nogami oraz Termy Podhala czyli Terma Bania - woda wydobywana ze źródeł i jej lecznicze właściwości lub jazda psim zaprzęgiem czy kuligi z pochodniami. Ci co nie umieją jeszcze jeździć na nartach polecamy Centrum Szkoleń Narciarskich. Coż tu dużo wymieniać, ale będąc w Zakopanym należy obowiązkowo udać się na wycieczkę nad Morskie Oko. W zimie polecamy wiele tras narciarskich.

zdjecia rodzinne 700.jpg - 884.79 Kb

więcej foto galerii : kliknij tutaj

 


Atrakcja Kaszub

Region pomorski ma wiele atrakcji turystycznych, a jedną z nich jest "DOM DO GÓRY NOGAMI". Mało kto wie ale na terenie obiektu jest wiele atrakcji do zwiedzania m.in. prawdziwe bunkry polskich partyzantów z II wojny światowej , muzeum Sybiraków oraz najdłuższy stół świata z jednej deski.

dsc01868.jpg - 843.71 Kb

więcej na: www.cepr.pl


Rabka Zdrój

Ten urokliwy uzdrowiskowy teren ma wiele ciekawych atrakcji, a to za sprawą Parku gdzie wiewiórki są jego właścicielami, a z ludźmi żyją w przyjaźni tak samo jak łabędzie w Ustce. Kolejną atrakcją , ale tym razem dla dzieci jest Rabkoland - wielkie stacjonarne wesołe miasteczko. Dla dorosłych też się coś znajdzie w tym parku zabaw.

zdjecia rodzinne 759.jpg - 1.04 Mb

więcej na: www.rabkoland.pl


Kraków

Tutaj by wymieniać co jest do zwiedzania , co warto i nie warto, ale jest jedna fajna rzecz, można statkiem popływać po Wiśle i z innego kąta spojrzeć na zabytkowy Kraków.

zdjecia rodzinne 500.jpg - 746.76 Kb


Dobre prawdziwe Czeskie Piwo

Szklarska Poręba

Góry Izerskie

Dla amatorów prawdziwego piwa zapraszamy do Szklarskiej Poręby. W okolicach ośrodka wczasowego " JAŚ" znajduje się pewna chata, a w niej prawdziwe czeskie piwo z beczki. Nigdzie w okolicach nie napijecie się tego złocistego trunku. Jego smak jest tak wyborowy że amator przemienia się w zawodowego smakosza.

W samych okolicach Szklarskiej Poręby jest wiele ciekawych atrakcji do zwiedzania i zobaczenia np. zakręt śmierci,muzeum mineralogiczne, Leśna huta gdzie jest robiony ręczny pokaz produkcji szkła sprzed kilkuset lat, wodospady - Szklarki i Kamieńczyka, Chybotek, Wysoki kamień,czy wieża mieszkalna w Siedlęcinie, a dla dzieciaków Dinopark oraz Rodzinny Park Rozrywki ESPLANADA.

 

kamienczyk.jpg - 37.86 Kb

więcej nawww.jas.wszklarskiej.pl , www.parkesplanada.pl , www.dinopark.com.pl , www.lesnahuta.pl

www.siedlecin.zamekchudow.pl


Największy nad Bałtykiem kompleks basenów- Aquapark

Jarosławiec

Aquapark PANORAMA MORSKA jest to największy w Polsce basen ze sztuczną falą i gejzerami powietrznymi oraz podgrzewaną wodą w basenach zewnętrznych. Oprócz tego jest łaźnia parowa, słoneczna łąka, kriokomora, fitness i wiele innych.

aquapark1.jpg - 100.61 Kb

wiecej na: www.panorama-morska.pl


Zabytkowa Kopalnia do zwiedzania

Tarnowskie Góry

 

Po dawnym górnictwie tarnogórskim pozostał ogromny podziemny labirynt w postaci wyrobisk, korytarzy, komór i chodników o łącznej długości około 150 km. Podziemia te zawsze budziły podziw i fascynacje ludzi dlatego też usilnie starano się by je udostępnić szerszemu społeczeństwu w formie Kopalni Pokazowej. W okresie międzywojennym magistrat tarnogórski powołał grupę ludzi, których celem było utworzenie podziemnego muzeum górniczego.

kopalnia gwarkw.jpg - 153.40 Kb

więcej na: www.kopalniasrebra.pl


 

Atrakcje Karpacza

 

Karpacz to bardzo urokliwe miasto, znane głównie dlatego, że leży u podnóża najwyższego szczytu karkonoszy - Śnieżki. Oprócz tego jest ciekawych miejsc do odwiedzenia w okolicy np. Świątynia Wang, Muzeum Sportu i Turystyki, Miejskie Muzeum Zabawek, Miejsce zaburzenia grawitacji "Trójkąt Bermudzki", Skwer Śladów Zdobywców oraz Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. Jeżeli będziecie potrzebowali fryzjera męskiego, damskiego, kosmetyczkę, solarium zapraszamy w Karpaczu do Centrum Urody "Marylin" ul. Mickiewicza 2.

 

 

nieka.jpg - 137.96 Kb

więcej na: www.wang.com.pl , www.sniezka.karpacz.pl


 

 

Mazury

GIERŁOŻ

KWATERA HITLERA

WILCZY SZANIEC - WOLFSCHANZE

W Europie istniało kilka kwater głównych Wodza Trzeciej Rzeszy. Większość wojennych kwater, tak jak Wilczy Szaniec, znajdowało się w oddaleniu od dużych miast, wewnątrz dużych kompleksów leśnych, otoczonych jeziorami i bagnami co ułatwiało ukrycie przed oczami pilotów i.prawie niemożliwy dostęp lądem.

Budowę Wilczego Szańca powierzono Organizacji Todta. Pod pozorem budowy zakładów chemicznych „Askania” prace rozpoczęto w końcu lata 1940r. Oprócz Organizacji Todta, która kierowała całością prac, zlecenia na poszczególne części budowy , stanowili Niemcy przywiezieni tutaj z odległych rejonów Niemiec, co zapobiec miało rozniesieniu się informacji o prawdziwym celu budowy.

W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera. Zamaskowane miasteczko w lesie – 200 budynków: schrony, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe.

szaniec 1.jpg - 70.37 Kb


Półwysep Helski

Miasto Hel jest najatrakcyjniej położonym miastem w Polsce – na końcu 36 kilometrowego półwyspu wysuniętego w morze

To niepowtarzalne położenie geograficzne czyni go najbardziej morskim ze wszystkich miast. Wspaniałe, bezkresne plaże, gdzie nawet w sezonie letnim można znaleźć bezludne miejsca, lasy i czystą wodę. Lekarze podkreślają, że panujący w Helu specyficzny mikroklimat z dużą zawartością tlenu i jodu, sprzyja leczeniu wielu schorzeń układu nerwowego, układu sercowo-naczyniowego, układu oddechowego oraz sprzyja leczeniu przewlekłych chorób skóry. Występujący na Helu tzw. Aerozol morski, stwarza idealne warunki do inhalacji. Znane jest też hartujące bodźcowe i oczyszczające działanie bioklimatu morskiego na organizm człowieka.

Mierzeja Helska należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i liczy 38 kilometrów długości oraz od 200 m do 3,5 km szerokości i wysokości do 17 m

hel.jpg - 16.01 Kb


Jura Krakowsko-Częstochowska

Wycieczka na Jurę to niezapomniana lekcja historii, geografii i kulturoznawstwa. Turystów przyciągają bardzo malownicze okolice z licznymi ostańcami, jaskiniami, schroniskami skalnymi i wąwozami. Do tego lasy i unikatowe zabytki architektoniczne. Jura stwarza wspaniałe warunki do uprawiania wszelkiego rodzaju turystyki. Niezapomniany klimat tego miejsca na długo pozostaje w pamięci.
Przez szczególnie atrakcyjne tereny przebiegają liczne szlaki turystyczne. Najważniejszy i najdłuższy to Szlak Orlich Gniazd. Inne to Szlak Warowni Jurajskich, Szlak Tysiąclecia, Szlak Partyzantów Ziemi Olkuskiej, czy Szlak "Wesela" Wyspiańskiego.

Jura Krakowsko-Częstochowska ciągnie się wąskim pasem - średnia szerokość wynosi 25km - na przestrzeni 120km.

Foto galeria: kliknij tutaj

jura.jpg - 72.40 Kb


 

Najdłuższy wyciąg dla narciarzy wodnych w Europie!

Szczecinek

Szczecinek staje się polską stolicą nart wodnych. Wyciąg, który w opinii czołowych polskich narciarzy wodnych spełnia wszystkie warunki, aby właśnie tutaj odbyły się mistrzostwa ..

Szczecinek to centrum sportów i turystyki wodnej. Z jednej strony tramwaje i taksówki wodne, żagle, kajaki oraz wyciąg, a z drugiej zaciszne zatoczki czyli wędkarskie eldorado tworzą niepowtarzalny klimat, który odnajdziecie tylko tutaj. Nowopowstały wyciąg sprzyja ekologii – szacuje się, że jego użytkowanie tylko podczas jednego sezonu porównywalne jest z wpompowaniem do wody 75 ton tlenu. Wzmocni to działania pracujących już na jeziorze Trzesiecko aeratorów – nowatorskiej technologii utrzymującej  czystość wody.

Parametry techniczne:

długość: 1100 m
moc silnika: 50 kW
zakres prędkości dla narciarzy: 22 - 58 km/h
liczba zaczepów: 13
czas pracy wyciągu: 24 maja - 31 września

szczecinek.jpg - 149.79 Kb


 

Podziemny kompleks Sztolni Walimskich

powiat Wałbrzych, wieś Rzeczka w gminie Walim

 

walim1

W czasie II wojny światowej w pn. - zach. części Gór Sowich (Eulengebirge) oraz w okolicach zamku Książ w Górach Wałbrzyskich hitlerowskie Niemcy prowadziły  prace górnicze i budowlane na niespotykaną dotąd skalę.  Wobec nasilających się alianckich nalotów bombowych w 1943 r. Niemcy przeniosły dużą część swej strategicznej produkcji zbrojeniowej w – uważany za bezpieczny – rejon Sudetów. Wówczas powstał projekt utworzenia nowej kwatery głównej Hitlera oraz potężnych bunkrów i budowli podziemnych wydrążonych w Górach Sowich. Siłę roboczą stanowili zagraniczni robotnicy przymusowi, dla których zorganizowano w pobliżu liczne obozy.

Ogromny kompleks w tym sztolnie, podziemia, bunkry i wiele innych konstrukcji o do dziś nie poznanym przeznaczeniu powstawał w promieniu 5km na zboczach Gór Sowich. Jego fragmenty oraz wejścia do podziemi znajdują się w wielu miejscach: Rzeczka, Jugowice Górne - Jawornik, Włodarz, Osówka, Soboń, Sokolec - Gontowa i Książ. Budowa nie została nigdy ukończona, a jej pozostałością jest szereg podziemnych kompleksów i budowli naziemnych do dziś owianych mgłą tajemnicy co do ich przeznaczenia.

Teraźniejszość:

W 1995 r. otwarto trasę zwiedzania w kompleksie "Rzeczka", przekształconą wiosną 2001 r. w Muzeum Sztolni Walimskich. Oprócz tego obecnie do zwiedzania dostępne są kompleksy Osówka i Włodarz.

Duża część podziemnych jest zamknięta - wejście grozi wypadkami. Grupy speleologów nawiedzają różne partie podziemnych korytarzy, korzystając m.in. z licznych otworów wentylacyjnych. W dokumentach III Rzeszy istnieją zapisy pozwalające ocenić rozmiar materiałów użytych przy konstrukcji kompleksu Riese. Między innymi na tej podstawie można sądzić, że dotychczas około połowa podziemnych korytarzy nie została odnaleziona !

Godziny otwarcia:

Muzeum jest czynne codziennie
od maja do września - pn-pt od 9:00 do 19:00, ostatnie wejście o 18:00, w soboty, niedziele i święta od 9:00 do 20:00, ostatnie wejście o 19:00

od października do kwietnia - pn-pt od 9:00 do 17:00, ostatnie wejście o 16:00, w soboty, niedziele i święta od 9:00 do 18:00, ostatnie wejście o 17:00


 

Twierdza Kłodzka i Labirynty

twierdza-klodzko09

Najcenniejsze dzieło nowożytnej architektury obronnej w Polsce,  zachęca do odwiedzenia swoją tajemniczością i ogromem. Zobaczyć tu można ogromne bastiony i komnaty oraz wraz z przewodnikiem przejść podziemnym chodnikiem minerskim. Z tarasu widokowego rozciąga się wspaniały widok na Kłodzko i całą Kotlinę.

Kłodzkie fortyfikacje są jednym z najlepiej zachowanych XVII-XVIII wiecznych systemów obronnych. Budowle obronne zajmują obszar o powierzchni ponad 30h., na który składają się Twierdza Główna oraz fort posiłkowy Owcza Góra po drugiej stronie rzeki. Spoglądając na twierdzę od strony Rynku widzimy tylko jej niewielką część. Dopiero przekraczając fosę i wchodząc do warownej budowli porażeni jesteśmy jej ogromem.

Krótka Historia
Twierdza posadowiona na Zamkowej Górze, zwanej obecnie Górą Forteczną (369 m.n.p.m.), powstała na miejscu prastarego, warownego grodu. Gród miał duże znaczenie strategiczne. Usytuowany był bowiem przy szlaku kupieckim wiodącym z południa Europy na północ. W kronikach Kosmasa przeczytać można, że kłodzki gród stał już w roku 981.

Z biegiem lat gród przeistoczył się w zamek, który wielokrotnie był niszczony i przebudowywany. Od roku 1459 zaczął pełnić funkcje obronne. W tym okresie nastąpił także znaczny rozwój terenów wokół zamku. Pod zamkiem powstały dwa podgrodzia, które były zalążkiem przyszłego miasta.  W roku 1769 rozebrano definitywnie zamek, a w jego miejscu powstał donżon – centralne dzieło obronne twierdzy, otoczone łańcuchem bastionów, redut, kleszczy i fos wewnętrznych. W donżonie znajdują się trzypoziomowe kazamaty i magazyny o głębokości dochodzącej do 20 metrów. W kazamatach znajdowała się zbrojownia, apteka, laboratorium oraz szereg pomieszczeń dla załogi. Na terenie dawnego zamku dolnego powstały bastiony: Wysoki, Dolny, Widokowy, Alarmowy oraz Kleszcz Tumski. Warownia otoczona jest suchymi fosami o głębokości 10 metrów.

Zwiedzanie rozpoczynamy od południowej bramy twierdzy, do której dochodzimy od Rynku jedną z najstarszych ulic miasta – ulicą Czeską.


Szczeliniec Wielki

Szczeliniec Wielki - jest najwyższym szczytem Gór Stołowych- 919 m.npm. i wspaniałym punktem widokowym. Najłatwiej dostępny ze wsi Karłów. Na szczyt prowadzi droga zbudowana z ponad 600 kamiennych stopni ( czas wejścia ok. 40 min.). Płaski wierzchołek to ogromny labirynt powstały w naturalny sposób z oryginalnie uformowanych form skalnych. Nazwy nadane najciekawszym formom pochodzą od ich charakterystycznych kształtów: Wielbłąd, Słoń, Wiewiórka czy stanowiący wręcz symbol tych gór Małpolud. Ciekawostką są dwie skały tzw. Chybotki – „Kołyska Księżniczki Emilki”, które pomimo znacznej masy można przy niewielkim wysiłku poruszyć. Wewnątrz licznych korytarzy panuje swoisty mikroklimat, a w niektórych miejscach śnieg utrzymuje się do lipca (Piekiełko).

Na szczycie znajduje się kilka punktów widokowych, skąd przy dobrej widoczności można zobaczyć całą Ziemię Kłodzką, a także pasmo Sudetów wraz z Karkonoszami. Na szczycie działa schronisko z bufetem. Skały Szczelińca stanowią również doskonałe miejsce wspinaczkowe.

Szczyt porasta ubogi las świerkowy z niewielką domieszką sosny.  Interesującą florę mają głębokie i chłodne rozpadliny skalne - występują w nich reliktowe gatunki wątrobowców oraz świecący mech - świetlanka. Z ciekawszych gatunków fauny trzeba wymienić ptaki: pustułkę, kopciuszka, rudzika i mysikrólika. Godne uwagi są jednak przede wszystkim walory krajobrazowe Szczelińca, zwłaszcza niezwykłe bogactwo form skalnych.

Bardzo blisko Szczelińca Wielkiego znajduje się nieco niższy, ale równie rozległy masyw Szczelińca Małego. Szczeliniec Mały jest objęty ochroną ścisłą i jest całkowicie zamknięty dla ruchu turystycznego, chociaż do połowy lat 80. XX w. wolno się tam było wspinać pod warunkiem posiadania uprawnień taternickich.

Krótki rys historyczny:

Szczeliniec Wielki od dawna był celem wypraw turystycznych. Pierwsze znane wejście miało miejsce już w XVI wieku - świadczy o tym zatarta data 1576 na najwyższej skałce zwanej Fotelem Pradziada. Prawdziwy rozwój turystyki na Szczelińcu nastąpił  na przełomie XVIII i XIX wieku. W 1790 roku na szczyt wszedł książę weimarski Karol August, a wraz z nim wybitny poeta niemiecki Johann Wolfgang Goethe. Dziesięć lat potem na Szczelińcu stanął późniejszy prezydent Stanów Zjednoczonych - John Quincy Adams.

W związku z rozwojem ruchu turystycznego ówczesny sołtys Karłowa - Frantz Pabel w 1804 roku wytyczył ścieżkę na Szczeliniec kładąc 665 schodów, a na płaskowyżu szczytowym wzniósł prymitywną gospodę. Zajmował się także oprowadzaniem turystów. W roku 1813, w uznaniu zasług sołtysa Karłowa, król pruski Fryderyk Wilhelm II nadał mu tytuł przewodnika po Szczelińcu Wielkim. W połowie XIX wieku wybudowano na Szczelińcu schronisko, stojące do dzisiejszego dnia. Dla ich ochrony już w 1957 roku utworzono rezerwat przyrody.

ZAMEK W MALBORKU

Zamek w Malborku to po Wawelu drugi co do wielkości Zamek w Polsce.

Zobacz foto galerie: kliknij tutaj

 

 

Polecane z facebooka

POLECAMY W GÓRACH

POLECAMY NAD MORZEM

NAJCZĘŚCIEJ PRZEGLĄDANE

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

.

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

PAŁACE - DWORKI - ZAMKI

 • 1
 • 2
<<< >>>
Dworek
 Pensjonat
Dworek
Rezydencja

HOTELE

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
<<< >>>
 Hotel
 Hotel
Hotel
Hotel***
 Hotel
 Hotel
 Hotel
 Hotel
Hotel
 Hotel
Hotel i Restauracja
 Hotel

AGROTURYSTYKA

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
<<< >>>
Gospodarstwo Agroturystyczne. Burniszki 7 / Wiżajny. Po udzielonym rabacie pobyt z pełnym wyżywieniem 55 zł. osobodzień
Gospodarstwo Agroturystyczne, Bełczna 27 - Łobez. Po udzielonym rabacie pobyt z wyżywieniem 80 zł. osobodzień
Gospodarstwo Agroturystyczne
 Eko - Agroturystyka
Dworek
 Ekologiczne Gospodarstwo Agroturystyczne
 Gospodarstwo Agroturystyczne
Ekologiczne Gospodarstwo Agroturystyczne nad
Gospodarstwo Agroturystyczne
Gospodarstwo Agroturystyczne
Agropensjonat
Gospodarstwo Agroturystyczne
Dworek
 Gospodarstwo Agroturystyczne

Ostatnio Przeglądane

Polecamy 20% Rabatu

Ośrodek "Fala" nad morzem.

Reklama

SPA

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
<<< >>>
 Pensjonat
Pensjonat
 Pensjonat
 Pensjonat
 Dom Wypoczynkowy
Hotel
 Ośrodek Wypoczynkowy
 Rezydencja

Polecamy w Szczyrku "FENIX"

PROMOCJA - 78 zł. od osoby z wyżywieniem

Reklama

POLECAMY z Facebook

Polub Nas

NAD BAŁTYKIEM - 58 zł.

Reklama

Nad Morzem - 90 zł.

Reklama

SUPER CENA 52 zł.

Reklama

ZAKOPANE - 40 zł.

Reklama